Sandviç Panel

Sandviç Panel

Sandviç Panel Özellikleri

Günümüzde yalıtım sektöründe büyük ilerlemeler sağlanmıştır. Bu sağlanan ilerleme sonucunda da yeni tasarımlar ve ürünler piyasaya sürülmektedir. Bu ürünler arasında yeni sayılabilecek olanlardan bir tanesi sandviç panel ürünleridir. Sandviç panel temel olarak iki adet metal sacın arasında yalıtım malzemesi konularak elde edilmekte olan özel bir malzemedir. Sandviç panel üretimlerinde metal olarak farklı türler kullanılmakta olmakla birlikte genelde alüminyum tercih edilmektedir. Galvanize hale getirilmiş olan bu levhalar ile birlikte içerisinde yalıtım malzemesi olarak poliüretan, polistren ve taş yünü seçeneklerinden birisi tercih edilmektedir.

Sandviç Panel

Sandviç Panel Avantajları

Sandviç panel ürünleri pek çok açıdan avantajlı malzemelerdir. En temel özelliği olarak dirençli olmaları görülmektedir. Her iki tarafta da kullanılan metal sayesinde dayanıklılığı artmaktadır. İçerisinde kullanılmakta olan yalıtım malzemesinin türüne göre değişiklik göstermekle birlikte iyi şekilde yalıtım sağlama özelliği bulunmaktadır. Yalıtım denildiğinde hem ısı yalıtımı hem de ses yalıtımı sağlayabilmektedir. Su geçirmemesi konusunda avantajı ile de kullanılan alanlarda memnuniyet oluşturmaktadır. Dış kısmında kullanılan metaller sayesinde de alev almama ve yanmama sağlanmaktadır. Uzun süre kullanılsa bile dış kaplamalarında ve iç yalıtımlarında değişiklik olmaması sebebi ile tercih edilmektedir.

Sandviç Panel Kullanım Alanları

Sandviç panel çeşitleri sağlamış olduğu avantajlar sebebi ile geniş bir kullanım alanına sahiptir. En çok tercih edildiği alanların başında çatı kaplamaları gelmektedir. Çelik sistemler şeklinde uygulanmakta olan çatılarda kaplama malzemesi olarak kullanımı en yoğun tercih edildiği alandır. Bunun yanı sıra prefabrik sistemlerde de kullanımı görülmektedir. Prefabrik ev ve ofis yapılarında dış alanların tamamında kullanılabilmektedir. Ayrıca kesilerek şekil verilebilmesi sayesinde de pek çok farklı sistemde kullanımı görülmektedir. İçerisinde kullanılmakta olan yalıtım malzemelerindeki çeşitlilik bu durumu etkilemektedir.

Bir önceki yazımız olan Osb Levha Nedir başlıklı makalemizde egger osb 2, küçükdeveci osb2 ve osb levha fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galvaniz Saç Fiyatları Alçıpan Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Taşyünü Fiyatları