Betopan Cephe

Betopan Cephe

Betopan Cephe Kaplaması

Yapıların en önemli bölümlerini çatılar ve cepheler oluşturmaktadır. Zira çatı binayı yağış ve benzeri dışsal etkilere karşı koruyan önemli bir bölümdür. Cepheler ise bina için yük taşıma ve bölümlere ayırmada işlev üstlenirken aynı zamanda dış cepheler açısından çevresel etkilere karşı koruma sağlamaktadır. Dış cepheler binayı yağış, ses, ısı gibi etmenler noktasında yalıttığında önemli bir koruma işlevini yerine getirmiş olmaktadır. Bunu sağlamak amacıyla binaları özellikle dış cephelerinde kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemelerden biri de Betopan cephe kaplamasıdır.

Betopan Cephe

Betopan Cephe Kaplamasının Özellikleri

Betopan cephe kaplaması çimento ve ahşaptan yapılmaktadır. Hammaddesini oluşturan iki malzemenin sahip olduğu özellikleri inşaatlarda avantaja çevirmesi ile bilinen betopan kaplamalar esneklik ve dayanıklılığı fazla yapılar oluşturmak için idealdir. Üstelik bu önemli özellikleri yapılara kazandırırken yüksek maliyetler gerektirmemektedir. Kullanım alanında istenen özelliklere göre betopan kaplamanın farklı kalınlıklarda ya da desenlerde seçilmesi mümkündür. Malzeme içeriği dolayısıyla yapıları korumayı sağlıklı bir şekilde gerçekleştiren bu malzeme çevreye de zarar vermemektedir. Buna ek olarak malzemenin en önemli işlevi etkin bir yalıtım sağlamaktır.

Betopan Cephe Kaplamasının Yalıtım Etkisi

Binalarda yalıtım yapılması gereken bölümler arasında ilk sıraları çatılar ve dış cepheler almaktadır. Bu kısımlarda gerek dışarıdan gelen yağışlardan kaynaklana nem etkisi gerek güneşten gelen zararlı ışınların etkisi gibi unsurlar binada kısa sürede yıpranmalara yol açmaktadır. Bu durum hem binanın taşıyıcı sistemine zarar vermekte hem de içeride bulunan eşya ve yaşayan kişiler bakımından da olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Bunu önlemenin en kolay ve ucuz yollarından biri ise betopan cephe kaplamalarından yararlanmaktır. Betopan kaplamalar binada yalıtım etkisi ile tasarruf sağlarken sahip olduğu standartlara uygun özellikleri ile uzun süre kullanılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şeffaf Onduline Faydaları başlıklı makalemizde onduline şeffaf, polyester şeffaf ve şeffaf ctp polyester hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galvaniz Saç Fiyatları Alçıpan Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Taşyünü Fiyatları