Taşyünü nedir?

Taşyünü nedir?

İnşaat Yalıtım Sektörünün Gözdesi Taşyünü Nedir?

Yaşam alanlarının konforunu ve kalitesini arttırmak adına inşaat sektöründe sürekli yeni gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Bunlara yeni ürünler de dahildir. Son yıllarda özellikle taşyünü adı verilen malzeme hemen her alanda kullanılmakta, gösterdiği performansla öne çıkmaktadır. Peki taşyünü fiyatları nedir? taşyünü, volkanik kayaçlardan elde edilen minerallerin eritilerek elyaf haline getirilmesiyle oluşur. Bu minerallerin elyaf haline getirilmesi için çok yüksek sıcaklıkta işlenmesi icap eder. İleri teknoloji makineleriyle özel ortamlarda üretilir. Eğer yaşam alanlarınızın daha ekonomik fiyatlara daha iyi ısınmasını istiyorsanız ilk tercihiniz taşyünü olmalıdır. Üstelik taşyünü sadece ısı yalıtım özelliğine sahip değildir. Bununla birlikte en az ısı yalıtım verimi kadar ses yalıtımı da sağlar.

tasyunu-izolasyon-boru

Taşyünü Nedir? Avantajları Nelerdir?

Taşyünü nedir? Taşyününün asıl maddesini bazalt oluşturduğu için taşyünü inorganik bir malzemedir. Pek çok artı özelliği ile yapılarda öne çıkmaktadır. Elyaf halinde olmakla beraber sıcak ve rutubetli ortamlarda dahi boyutlarında, şeklinde hiçbir bozulma olmadan uzun yıllar verim sağlar. Çürüme, küflenme, korozyona uğrama gibi durumlar oluşmaz. İçerisinde böcek ve mikroorganizma gibi oluşumlara izin vermez. Ayrıca içeriği ile yanmaz özelliktedir. Bu yüzden yapılarda yangın yalıtımı olarak da tercih edilmektedir. Temelde plaka halinde üretilmekle beraber şilte halinde, boru halinde, dökme halinde üretimleri de mevcuttur.

Taşyünü Nedir? Taşyünü Kullanım Alanları Nerelerdir?

Taşyünü nedir? Taşyünü yapılarda izolasyon sağlamak maçıyla kullanılan, istenen boy ve ebatta üretilebilen bir üründür. Kullanım alanına göre üretilebilmesi, uygulama ve montaj aşamasında büyük kolaylık sağlar. Çatı paneli, cephe paneli, asma tavan paneli, folyolu ara şilte, dış cephe mantolama, iç bölme levhası, prefabrik cephe ve tavan uygulamaları gibi birçok alanda satışını yaptığımız taşyünü çeşitleri kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Camyünü Fiyat Koçtaş Araştırması başlıklı makalemizde camyünü tip, çatı şiltesi ve izocam camyünü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galvaniz Saç Fiyatları Alçıpan Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Taşyünü Fiyatları