Osb Levha Nedir

Osb Levha Nedir

Osb Levha Nedir? Nerede Kullanılır?

İngilizce ismi Oriented Strand Board olan Osb levha Türkçede yönlendirilmiş levha olarak da geçmektedir. Peki, Osb levha nedir? Osb levha şiddete ve neme karşı dayanıklılığı ile bilinen ve ahşap malzeme olan bir ürünümüzdür. İlk olarak duvar ve çatı kaplamlarında tercih edilmiştir. Ahşap formunda olduğundan dolayı yapısı dış görünüşünü etkilemez ve uygulama yapıldığı her alanda estetik bir görünüm elde edilmiş olunur. Levha halindeki kalıplar kullanıma hazır hale getirilerek Osb levhaları oluşturur. Standart formları 122-183 cm boyutlarındadır.

Osb Levha Nedir

Osb Levhaların Nedir? Yalıtım Özellikleri Nelerdir?

Yalıtım özelliği ile oldukça tercih edilmekte olan Osb levhalar hakkında karşılaşmış olduğumuz ilk soru Osb levha nedir? Sorusu olmaktadır. Genel olarak binalarının çatılarında ve diğer duvarlarında tercih edilmektedirler. Esnek yapıları ile oldukça kolay kullanım sağlarla ve fark edilmese de aslında birden fazla yapıda kullanılmaktadırlar. Aynı zamanda bu levhalarda sürdürülebilirlik garantisi bulunduğundan dolayı oldukça dayanıklı olan yalıtım malzemeleri arasına adını yazdırmışlardır. Olumsuz hava olaylarına, şartlarına karşı da en etkili koruyuculardan biri olarak sıklıkla çatılarda tercih edilmektedir.

osb-fiyatlari

Yalıtımda İlk Tercih Olan Osb Levha Nedir?

Pek çok kişi evinde kötü koku, nem, rutubet, hava kalitesi düşüklüğü sorunları ile karşılaşmaktadır. Etraftan da bu sorunun çözümü için osb levha sözünü duymakta ve Osb levha nedir? Sorusunu sormaktadırlar. Bu soru üzerine bizlerde sizlere açıklayıcı bilgiler vermeyi amaçladık. Farklı alanlarda tercih edilen bu levhalar bu tür sorunlara karşı kullanılmakta olan en etkili çözümdür. Ham ahşap veya ahşap katkılı olan ürünlerden ziyade osb levhalar daha dayanıklı ve daha kaliteli ürünler olmaktadırlar. Her aşamasında kontrolleri sürdürerek üretmiş olduğumuz bu levhalarda tüm hatalar minimum düzeye indirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çatı Kaplama Fiyatları başlıklı makalemizde çatı kaplama uygulama, çatı malzemeleri fiyatları ve çatı uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galvaniz Saç Fiyatları Alçıpan Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Taşyünü Fiyatları