Çatı Kaplama Fiyatları

Çatı Kaplama Fiyatları

Çatı Kaplama Fiyatları ve Onduline

Çatı kaplama fiyatları kullanılan malzeme ile şekillenmektedir. Çatı kaplama işini uygun maliyetle gerçekleştirmek ve gün ışığını ısı ve ışık açısından değerlendirmek isteyenler için onduline kaplama malzemesi önemli avantajlar sunmaktadır. Şeffaf ya da renkli tercih edilebilecek olan bu malzeme kimyasal ve biyolojik etkiler, yağış ve güneşin yüksek ısı ve ışık değerleri karşısında olumsuz etkilenmemesi ve uzun süre kullanılmaya uygun olması ile tercih sebebidir. Şeffaf olan malzeme teras, çatı odası, sera ve ahırlar için kullanılmaya uygundur. Bu sayede gün ışığını kesmeden soğuğun ve yağışın etkisini kesmek mümkün olmaktadır. Renkli olanlar ise çatıda estetik arayanlar için hoş bir alternatif oluşturmaktadır.

Çatı Kaplama Fiyatları

Çatı Kaplama Fiyatları ve Sandviç Paneller

Çatı kaplama fiyatları söz konusu olduğunda kullanılan malzemelerin niteliği önem taşımaktadır. Çatı kaplaması yapılırken önem verilmesi gereken bir husus da çatıda yalıtım sağlanmasıdır. Sandviç paneller çatı yalıtımını düşük maliyete ve yüksek dayanıklılıkla sağlamanın yollarından biri olarak ilgi görmektedir. Bu avantajlarına ek olarak firesiz montaj ve çevreye zarar vermeme de malzemenin kalitesi ile birlikte elde edilebilecek yararlar arasında yer almaktadır.

boyali-trapez-sac

Çatı Kaplama Fiyatları ve Osb Levha

Çatı kaplama fiyatları için uygun seçenekler arasında yer alan malzemelerden biri de osb levhalardır. Kaplama malzemesi olarak ahşap kullanmak isteyenler için dayanıklı, uygun fiyatlı bir yalıtım malzemesi olarak osb levhalar öne çıkmaktadır. Standart formda ve hafif olarak üretile bu levhaların kullanılması halinde bina neme karşı dayanıklılık kazanmaktadır. Ölçülerinde hataya yer vermemesi ile avantajını katlayan bu malzeme çatı dışında da uygulama olanağı bulunan bir üründür. Çatı kaplaması için osb 4 olarak ifade edilen biçimi tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Camyünü Şilte ve Kullanım Alanları başlıklı makalemizde camyünü fiyatları, camyünü satış ve çatı şiltesi çıplak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galvaniz Saç Fiyatları Alçıpan Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Taşyünü Fiyatları