Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

Dış Cephe Mantolama Çeşitleri ve Aranması Gereken Özellikler

Teknolojide yaşanan gelişmeler inşaat sektörünü de yakından ilgilendiren yeniliklerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamakta ve buna bağlı olarak da yapıları daha sağlam, ergonomik, işlevsel ve uzun süre kullanmaya uygun hale getirecek ürünler kullanılmaya başlanmaktadır. Bu çerçevede uygulanan işlemler arasında dış cephe mantolama çeşitleri karşımıza çıkmaktadır. Dış cephe mantolamanın çok fazla çeşidi olması dolayısıyla mantolama malzemeleri de birçok çeşide sahiptir. Dolayısıyla malzeme seçimi yapılırken özelliklerine bakılarak karar verilmesinde yarar bulunmaktadır. Mantolama malzemelerinin sahip olması gereken en önemli özellik dış cephelerde kullanıldığından yangın su ve neme karşı dayanıklılıktır. Buna ek olarak çekme ve basınç dayanıklılığı, birim ağırlığı ve hacmi, işlenebilme özelliğine sahip olması, buhar difüzyon direnci, sıva tutuculuğu ve ekonomik oluşu da dış cephede kullanılacak mantolama malzemelerinde aranan özelliklerdir.

xpspembe

Sık Kullanılan Dış Cephe Mantolama Çeşitleri

Dış cephe mantolama malzemelerinin sahip olduğu ortak özellikleri ekonomik, ergonomik ve kolay bulunur olma şeklinde özetlemek mümkündür. Malzemede aranan diğer özellikler kullanım alanının gereklilikleri, iklim ve coğrafya şartları gibi etmenlere göre değişmektedir. Seçilen malzemeye göre fiyat değişmekte olup sık kullanılan dış cephe mantolama çeşitleri arasında ısı yalıtım levhaları başta olmak üzere, expanded ve extrüde polistren ile taş yünü levhalar gelmektedir.

xpsfoamboard

Dış Cephe Mantolama Çeşitleri İçin Diğer Malzemeler

Dış cephe mantolama çeşitleri için kullanılan diğer malzemeler arasında ise ısı yalıtım sıvalarıyla yapıştırma harçları ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca dekoratif yapısı olan dış cephe kaplama sıvaları ile donatı filesini de malzemeler arasında saymak gereklidir. Subasman profilleri ile köşe profilleri mantolamada kullanılacak diğer araçlar olup mantolama dübeline de ihtiyacınız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sandviç Panel Bursa başlıklı makalemizde 3 hadveli panel fiyatları, sandviç panel küçükdeveci ve sandviç panel zeytinburnu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galvaniz Saç Fiyatları Alçıpan Fiyatları Trapez Saç Fiyatları Taşyünü Fiyatları